
| : | 07-0701-3004 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | Parker Chomerics |
| : | RFI SHLD MAT EL |
| : | - |
| : | Strip |
| : | 171 |
| : | 1 |
1
$37.9500
$37.9500
10
$35.0000
$350.0000
25
$33.4300
$835.7500
100
$29.8900
$2,989.0000
250
$28.5100
$7,127.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Parker Chomerics |
| Series | POLA® SOLID |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Conductive Elastomer |
| Length | 36.000" (914.40mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Shielding Material |
| Width | 3.000" (76.20mm) |
| Operating Temperature | -54°C ~ 200°C |
| Height | 0.045" (1.14mm) |
| Attachment Method | No Adhesive |