
| : | 1N4148W-AU_R2_000A1 |
|---|---|
| : | Single Diodes |
| : | PANJIT |
| : | SOD-123, SWITCH |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
10000
$0.0200
$200.0000
30000
$0.0200
$600.0000
50000
$0.0100
$500.0000
100000
$0.0100
$1,000.0000
250000
$0.0100
$2,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PANJIT |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Technology | Standard |
| Capacitance @ Vr, F | 1.5pF @ 0V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Grade | Automotive |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 150 mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5 µA @ 75 V |
| Qualification | AEC-Q101 |