| : | 2476-100 |
|---|---|
| : | Accelerometers |
| : | Silicon Designs |
| : | 3-Axis 100g DC |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 125 |
| : | 1 |
1
$2,125.0000
$2,125.0000
25
$2,061.2500
$51,531.2500
50
$1,997.5000
$99,875.0000
100
$1,912.5000
$191,250.0000
500
$1,827.5000
$913,750.0000
1000
$1,785.0000
$1,785,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Designs |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Analog Voltage |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Type | Analog |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±100g |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 8V ~ 32V |
| Bandwidth | 0Hz ~ 3kHz |
| Supplier Device Package | Module |
| Sensitivity (mV/g) | 40 |