| : | 38M2050AA0606 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Fair-Rite Products Corp. |
| : | RF FERRITE SHEE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 289 |
| : | 1 |
1
$15.7300
$15.7300
10
$14.1600
$141.6000
25
$10.7000
$267.5000
50
$10.3800
$519.0000
100
$9.1200
$912.0000
250
$8.7400
$2,185.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Length | 2.362" (60.00mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Flexible Ferrite Sheet |
| Width | 2.362" (60.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Thickness - Overall | 0.021" (0.53mm) |