| : | 38M6040AA0606 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Fair-Rite Products Corp. |
| : | RF FERRITE SHEE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 194 |
| : | 1 |
1
$14.1700
$14.1700
10
$12.7500
$127.5000
30
$9.6400
$289.2000
60
$9.3500
$561.0000
120
$8.2200
$986.4000
270
$7.8700
$2,124.9000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Ferrite Powder, Nickel-Zinc (NiZn), PET Film |
| Length | 2.362" (60.00mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Flexible Ferrite Sheet |
| Width | 2.362" (60.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Thickness - Overall | 0.017" (0.43mm) |