
| : | 5113SFT-5048MMX10M |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF EMI SHIELDIN |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 107 |
| : | 1 |
1
$56.3900
$56.3900
10
$53.0700
$530.7000
100
$44.1100
$4,411.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | 5113SFT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polyolefin |
| Length | 393.701" (10.00m) |
| Shape | Roll |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 1.890" (48.00mm) |
| Operating Temperature | 105°C |
| Adhesive | Conductive, Single Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.002" (0.05mm) |