

| : | 550FD50M0000DGR |
|---|---|
| : | Oscillators |
| : | Skyworks Solutions, Inc. |
| : | DIFFERENTIAL/SI |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
250
$15.2300
$3,807.5000
500
$14.5000
$7,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Skyworks Solutions, Inc. |
| Series | Si550 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVDS |
| Function | Amplitude Control |
| Type | VCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Current - Supply (Max) | 108mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 75mA |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency | 50 MHz |
| Base Resonator | Crystal |