
| : | 750317933 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | XFMR FLYBACK DC |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 165 |
| : | 1 |
1
$7.2700
$7.2700
10
$5.5300
$55.3000
25
$5.3800
$134.5000
50
$4.9500
$247.5000
125
$4.6500
$581.2500
250
$4.5100
$1,127.5000
625
$4.3600
$2,725.0000
1250
$4.2200
$5,275.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-FLYTI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 250kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Voltage - Primary | 18 ~ 36V |
| Voltage - Auxiliary | 10V @ 20mA |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 21µH @ 10kHz |