
| : | 750343576 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | Würth Elektronik Midcom |
| : | XFMR POE DC/DC |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 250 |
| : | 1 |
1
$17.0100
$17.0100
10
$12.9600
$129.6000
25
$11.9500
$298.7500
50
$11.5400
$577.0000
150
$11.3400
$1,701.0000
300
$10.9400
$3,282.0000
450
$10.5300
$4,738.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-POETI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.920" L x 0.830" W (23.37mm x 21.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Planar |
| Frequency | 200 ~ 700kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Primary | 40 ~ 57V |
| Voltage - Auxiliary | 12V |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 100µH @ 10kHz |