
| : | 95-22040 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| : | TE Kemtron |
| : | RFI GASKET FSA |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 180 |
| : | 1 |
1
$17.6700
$17.6700
10
$16.2400
$162.4000
25
$15.5600
$389.0000
100
$13.7100
$1,371.0000
250
$13.0400
$3,260.0000
500
$12.2000
$6,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fluorosilicone Silver Aluminium |
| Length | 2.839" (72.10mm) |
| Shape | Rectangle |
| Type | Gasket |
| Width | 0.799" (20.30mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.063" (1.60mm) |