
| : | AD9838ACPZ-RL7 |
|---|---|
| : | Direct Digital Synthesis (DDS) |
| : | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| : | IC DDS 5MHZ 10B |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 3696 |
| : | 1 |
1
$4.6100
$4.6100
10
$4.1700
$41.7000
25
$3.9700
$99.2500
100
$3.4500
$345.0000
250
$3.4100
$852.5000
1500
$3.4100
$5,115.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Master fclk | 5 MHz |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) |