
| : | B5W-LB1114-1 |
|---|---|
| : | Distance Measuring |
| : | Omron Electronic Components |
| : | SENSOR OPTICAL |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 521 |
| : | 1 |
1
$23.5500
$23.5500
10
$18.6500
$186.5000
25
$17.6700
$441.7500
100
$15.2100
$1,521.0000
500
$14.2300
$7,115.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | B5W-LB |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | NPN Open Collector |
| Sensing Distance | 0.08" ~ 0.39" (2mm ~ 1cm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Voltage - Supply | 21.6V ~ 26.4V |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | 3.3V @ 0.1cm |
| Current - Supply | 15 mA |