
| : | C6D20065D1 |
|---|---|
| : | Single Diodes |
| : | Wolfspeed |
| : | SIC, SCHOTTKY D |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 985 |
| : | |
1
$9.1300
$9.1300
30
$7.2900
$218.7000
120
$6.5200
$782.4000
510
$5.7600
$2,937.6000
1020
$5.1800
$5,283.6000
2010
$4.8600
$9,768.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wolfspeed |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.27 V @ 20 A |