
| : | CC1162-80LP |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | Quantic Croven |
| : | 80 MHz, SC Cut, |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 105 |
| : | 1 |
5
$113.2000
$566.0000
30
$94.4000
$2,832.0000
50
$76.1000
$3,805.0000
100
$62.9000
$6,290.0000
200
$60.1000
$12,020.0000
250
$59.2000
$14,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quantic Croven |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | HC-35/U, TO-5 |
| Load Capacitance | Series |
| Size / Dimension | 0.410" Dia (10.41mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±4ppm |
| Operating Mode | 5th Overtone |
| Height - Seated (Max) | 0.410" (10.41mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90 Ohms |
| Frequency | 80 MHz |