
| : | CC5062 |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | Quantic Croven |
| : | 10 MHz, SC, 3rd |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 110 |
| : | |
5
$54.5000
$272.5000
10
$49.1000
$491.0000
25
$45.5000
$1,137.5000
50
$36.7000
$1,835.0000
100
$30.3000
$3,030.0000
200
$28.9000
$5,780.0000
250
$28.5000
$7,125.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quantic Croven |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | HC-43/U |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Frequency Tolerance | ±2ppm |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Height - Seated (Max) | 0.526" (13.36mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Frequency | 10 MHz |