| : | CD4054BPWRG4 |
|---|---|
| : | Display Drivers |
| : | Texas Instruments |
| : | IC DRVR 4 SEGME |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
4000
$0.1700
$680.0000
8000
$0.1600
$1,280.0000
12000
$0.1500
$1,800.0000
28000
$0.1400
$3,920.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | 4 Segment |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Current - Supply | 40 nA |