
| : | CZP-7R5L105R-TW |
|---|---|
| : | Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors |
| : | CDA (Zhifengwei Technology) |
| : | 7.5V 1F 24*8*22 |
| : | - |
| : | Box |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$3.8100
$3.8100
10
$3.2800
$32.8000
50
$2.9700
$148.5000
100
$2.4600
$246.0000
500
$2.1400
$1,070.0000
1000
$1.9800
$1,980.0000
2500
$1.9400
$4,850.0000
5000
$1.9100
$9,550.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CZP-7.5V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.945" L x 0.315" W (24.00mm x 8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Termination | PC Pins |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 180mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.925" (23.50mm) |
| Capacitance | 1 F |
| Voltage - Rated | 7.5 V |