
| : | DF30NA160S |
|---|---|
| : | Bridge Rectifiers |
| : | SANREX |
| : | DIOE MODULE 160 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 116 |
| : | 1 |
1
$13.8300
$13.8300
10
$12.1800
$121.8000
100
$10.5400
$1,054.0000
500
$9.5500
$4,775.0000
1000
$8.7600
$8,760.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SANREX |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 5-SIP Exposed Pad |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diode Type | Three Phase |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | 5-SIP |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Current - Average Rectified (Io) | 30 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 30 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 14 mA @ 1600 V |