
| : | EA-LP014-12 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RF FERRITE SHEE |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
10
$46.7700
$467.7000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | EA |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Elastomer |
| Length | 12.000" (304.80mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Flexible Ferrite Sheet |
| Width | 12.000" (304.80mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 90°C |
| Adhesive | Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.014" (0.36mm) |