
| : | EE-SPZ401-A |
|---|---|
| : | Reflective - Logic Output |
| : | Omron Automation |
| : | SENSOR OPT REFL |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 734 |
| : | 1 |
1
$88.4800
$88.4800
10
$74.5100
$745.1000
25
$69.8500
$1,746.2500
100
$67.5300
$6,753.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Automation |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Connector |
| Sensing Distance | 7.874" (200mm) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output Configuration | NPN - Open Collector/Light-ON |
| Voltage - Supply | 5V ~ 24V |
| Sensing Object | Mirror |
| Sensing Light | Infrared |
| Current - Supply | 15 mA |