
| : | GD-03B |
|---|---|
| : | Force Sensors, Load Cells |
| : | UNEO |
| : | 3mm Dia Touch / |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 185 |
| : | 1 |
1
$6.0600
$6.0600
10
$4.5500
$45.5000
25
$4.0400
$101.0000
50
$3.8400
$192.0000
100
$3.7400
$374.0000
500
$3.1300
$1,565.0000
1000
$2.9300
$2,930.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | UNEO |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Sensor Type | Resistive |
| Actuator Type | Flat Membrane |
| Operating Force | 0gf ~ 1.0kgf (0lbs ~ 2.2lbs) |
| Includes | Sensor, Resistor |
| Actuator Style/Size | Round, 3mm |