
| : | GKG6R086-05 |
|---|---|
| : | Trimmers, Variable Capacitors |
| : | EW Electronics |
| : | CAP TRIM 2-6PF |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 6427 |
| : | 1 |
1
$2.6100
$2.6100
10
$2.2800
$22.8000
25
$2.1800
$54.5000
50
$2.1300
$106.5000
100
$2.0300
$203.0000
250
$1.8400
$460.0000
500
$1.6900
$845.0000
1000
$1.4500
$1,450.0000
1500
$1.4000
$2,100.0000
2500
$1.3600
$3,400.0000
5000
$1.2900
$6,450.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | EW Electronics |
| Series | SURFTRIM® GKG |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | General Purpose |
| Adjustment Type | Top |
| Capacitance Range | 2 ~ 6pF |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Q @ Freq | 500 @ 1MHz |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Voltage - Rated | 100 V |