
| : | GLF76311 |
|---|---|
| : | Power Distribution Switches, Load Drivers |
| : | GLF Integrated Power |
| : | NANO CURRENT CO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 2920 |
| : | 1 |
10
$0.5100
$5.1000
20
$0.4600
$9.2000
30
$0.4400
$13.2000
100
$0.3500
$35.0000
250
$0.3000
$75.0000
500
$0.3000
$150.0000
1000
$0.2400
$240.0000
3000
$0.2300
$690.0000
6000
$0.2200
$1,320.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GLF Integrated Power |
| Series | IQSmart™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-XFBGA, WLCSP |
| Output Type | P-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Switch Type | Load Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Rds On (Typ) | 34mOhm |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.5V ~ 5.5V |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.97x0.97) |