
| : | GX-330ML-A-N-C5 |
|---|---|
| : | Proximity Sensors |
| : | Panasonic Industrial Automation Sales |
| : | M30 THREADED NO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
1
$98.2800
$98.2800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Series | GX-300 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Output Type | NPN-NO |
| Sensing Distance | 0.709" (18mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67, IP67G, IP69K |
| Indicator | LED |
| Response Frequency | 100Hz |