
| : | HS52-1MF |
|---|---|
| : | Through Hole Resistors |
| : | 3RLab |
| : | RES 1 MOHM 1% 3 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 190 |
| : | 1 |
1
$13.0800
$13.0800
10
$12.0200
$120.2000
50
$10.9600
$548.0000
100
$9.5400
$954.0000
500
$8.8400
$4,420.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3RLab |
| Series | HS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 3W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | 75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 195°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 1 MOhms |