| : | INA205AIDGST |
|---|---|
| : | Current Regulation/Management |
| : | Texas Instruments |
| : | IC CURRENT MONI |
| : | - |
| : | Cut Tape (CT) |
| : | 243 |
| : | 1 |
1
$4.5600
$4.5600
10
$4.1000
$41.0000
25
$3.8700
$96.7500
100
$3.3600
$336.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensing Method | High-Side |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Current Monitor |
| Voltage - Input | -16V ~ 80V |
| Current - Output | 1mA |
| Accuracy | ±3.5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |