
| : | IS-12-A1-S2 |
|---|---|
| : | Proximity Sensors |
| : | IDEC |
| : | PROX PNP NO M12 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
1
$41.1300
$41.1300
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IDEC |
| Series | IS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M12 |
| Output Type | PNP-NO |
| Sensing Distance | 0.079" (2mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Termination Style | Connector |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |