
| : | L1P-542100 |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | Charter Engineering |
| : | IC RF SWITCH DP |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 110 |
| : | 1 |
1
$485.0000
$485.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Charter Engineering |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Impedance | 50Ohm |
| Circuit | DPDT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 24V ~ 30V |
| Insertion Loss | 0.5dB (max) |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz |
| Test Frequency | 18GHz |
| Isolation | 60dB (min) |