
| : | LFR-XXHCAIMHZKX |
|---|---|
| : | Float, Level Sensors |
| : | SICK |
| : | LEVEL FLUID RAD |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
1
$6,262.8000
$6,262.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SICK |
| Series | LFR SicWave |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Analog, Digital |
| Voltage Rating | 12V ~ 35V |
| Mounting Type | Threaded |
| Type | Liquid |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Output Configuration | 4mA ~ 20mA |
| Material - Housing & Prism | Stainless Steel |