
| : | MAX4211AEUE+T |
|---|---|
| : | Current Regulation/Management |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC CURRENT MONI |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2600 |
| : | 1 |
1
$5.0300
$5.0300
10
$4.5200
$45.2000
25
$4.2700
$106.7500
100
$3.7000
$370.0000
250
$3.5100
$877.5000
500
$3.1500
$1,575.0000
1000
$2.6600
$2,660.0000
2500
$2.5300
$6,325.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Sensing Method | High-Side |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Current Monitor |
| Voltage - Input | 4V ~ 28V |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |