
| : | MAX6957AAX+ |
|---|---|
| : | Display Drivers |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC DRVR 7/16/20 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 354 |
| : | 1 |
1
$13.2800
$13.2800
10
$12.2000
$122.0000
30
$11.7000
$351.0000
120
$10.3100
$1,237.2000
270
$9.8000
$2,646.0000
510
$9.1700
$4,676.7000
1020
$8.4100
$8,578.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 36-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Display Type | LED |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | 4-Wire Serial |
| Configuration | 7, 16, 20 Segment |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
| Current - Supply | 180 µA |