
| : | MAX7426CPA+ |
|---|---|
| : | Filters - Active |
| : | Maxim Integrated / Analog Devices |
| : | IC FILTER 12KHZ |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 262 |
| : | 1 |
1
$5.2500
$5.2500
10
$4.7100
$47.1000
50
$4.4500
$222.5000
100
$3.8600
$386.0000
250
$3.6600
$915.0000
500
$3.2900
$1,645.0000
1000
$2.7700
$2,770.0000
2500
$2.6300
$6,575.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Filter Type | Elliptic, Low Pass Switched Capacitor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Filters | 1 |
| Filter Order | 5th |
| Frequency - Cutoff or Center | 12kHz |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |