
| : | MLX91218LDC-ARX-502-SP |
|---|---|
| : | Current Sensors |
| : | Melexis |
| : | GEN2.75 HISPEED |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
80
$4.0900
$327.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Melexis |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Frequency | DC ~ 400kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Response Time | 2µs |
| Sensor Type | Hall Effect |
| Linearity | ±0.5% |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 19mA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Channels | 1 |