
| : | MNS2-9-W2-AC-TL |
|---|---|
| : | Accelerometers |
| : | Monnit |
| : | ACCELEROMETER 2 |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
7
$127.2600
$890.8200
10
$119.9900
$1,199.9000
25
$112.7200
$2,818.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Monnit |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Sleep Mode |
| Package / Case | IoT Finished Device |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.8V |
| Bandwidth | 800Hz |