
| : | MS260-10S-NS |
|---|---|
| : | RF Shields |
| : | Masach |
| : | RF SHIELD 0.906 |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 1210 |
| : | 1 |
1
$2.9500
$2.9500
10
$2.6500
$26.5000
56
$2.5000
$140.0000
112
$2.1300
$238.5600
280
$2.0000
$560.0000
448
$1.7500
$784.0000
952
$1.4500
$1,380.4000
2408
$1.3500
$3,250.8000
4928
$1.3000
$6,406.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Masach |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Solder |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Length - Overall | 1.024" (26.00mm) |
| Ventilation | Non-Vented |
| Width - Overall | 0.906" (23.00mm) |
| Height - Overall | 0.307" (7.80mm) |