
| : | NTE31000-2 |
|---|---|
| : | Photo Detectors - Remote Receiver |
| : | NTE Electronics, Inc |
| : | IR RECEIVER MOD |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 101 |
| : | 1 |
1
$3.4700
$3.4700
10
$3.3000
$33.0000
20
$3.1200
$62.4000
50
$2.9500
$147.5000
100
$2.8800
$288.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Series | NTE31000 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 45m |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| B.P.F. Center Frequency | 38.0kHz |
| Current - Supply | 3 mA |
| Voltage - Supply | 0.3 V ~ 6 V |