
| : | NTE6416 |
|---|---|
| : | DIACs, SIDACs |
| : | NTE Electronics, Inc |
| : | D-SYDAC 55-65V |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 188 |
| : | |
1
$3.9800
$3.9800
10
$3.7800
$37.8000
20
$3.5800
$71.6000
50
$3.3800
$169.0000
100
$3.3000
$330.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Axial |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Breakover | 55 ~ 65V |
| Current - Breakover | 500 µA |
| Current - Peak Output | 20 A |