
| : | PE42724A-Z |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | pSemi |
| : | IC RF SWITCH SP |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | |
1
$5.4400
$5.4400
3000
$2.5400
$7,620.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | pSemi |
| Series | UltraCMOS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-WFQFN Exposed Pad |
| Impedance | 75Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | SPDT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Frequency Range | 5MHz ~ 1.79GHz |
| Topology | Reflective |
| Supplier Device Package | 12-QFN (3x3) |