
| : | POEA2FB1V27W1X3 |
|---|---|
| : | Switching Converter, SMPS Transformers |
| : | PowerStor (Eaton) |
| : | XFMR POE 100UH |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 420 |
| : | 1 |
1
$2.7600
$2.7600
10
$2.2100
$22.1000
25
$1.8000
$45.0000
50
$1.7500
$87.5000
100
$1.7000
$170.0000
200
$1.7000
$340.0000
400
$1.6600
$664.0000
600
$1.6400
$984.0000
1000
$1.4500
$1,450.0000
5000
$1.3400
$6,700.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PowerStor (Eaton) |
| Series | POEA2FB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Voltage - Primary | 33 ~ 57V |
| Voltage - Auxiliary | 10V |
| Height - Seated (Max) | 0.615" (15.62mm) |
| Inductance @ Frequency | 100µH |