
| : | PS100-2B1BR500 |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | TT Electronics / BI Technologies |
| : | SLIDE POT 500OH |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 100 |
| : | 1 |
1200
$4.0000
$4,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / BI Technologies |
| Series | PS100 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 5.039" L x 0.630" W x 0.315" H (128.00mm x 16.00mm x 8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Travel Range | 100mm |
| Fader Type | Dual |
| Resistance | 500 Ohms |