
| : | PS20M-0PC1FR100K |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | TT Electronics / BI Technologies |
| : | SLIDE POT 100KO |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 100 |
| : | 1 |
5760
$1.1500
$6,624.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TT Electronics / BI Technologies |
| Series | PSxxM |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 1.378" L x 0.354" W x 0.276" H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Travel Range | 20mm |
| Fader Type | Dual |
| Resistance | 100 kOhms |