
| : | PTF60-084T-503A2 |
|---|---|
| : | Slide Potentiometers |
| : | J.W. Miller / Bourns |
| : | SLIDE POT 50K O |
| : | - |
| : | - |
| : | 100 |
| : | 1 |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Pro Audio PTF |
| Package | - |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Size / Dimension | Rectangular - 3.465" L x 0.787" W x 1.051" H (88.00mm x 20.00mm x 26.70mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Travel Range | 60mm |
| Fader Type | Dual |
| Resistance | 50 kOhms |