
| : | QT49S-24.000MEEJ-T |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | QST |
| : | HC49 10PPM @25 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$0.4800
$0.4800
10
$0.4000
$4.0000
50
$0.3600
$18.0000
100
$0.3200
$32.0000
500
$0.3100
$155.0000
1000
$0.2600
$260.0000
3000
$0.2400
$720.0000
5000
$0.2300
$1,150.0000
10000
$0.2300
$2,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | QST |
| Series | QT49S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohms |
| Frequency | 24 MHz |