
| : | RLS-105 |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | RECOM Power |
| : | FIXED IND 100UH |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 145 |
| : | 1 |
1
$1.9500
$1.9500
5
$1.7100
$8.5500
10
$1.6800
$16.8000
25
$1.6300
$40.7500
50
$1.5800
$79.0000
100
$1.5300
$153.0000
250
$1.4800
$370.0000
500
$1.3900
$695.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RECOM Power |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 350mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 1.1A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.232" (5.90mm) |
| Inductance | 100 µH |
| Current Rating (Amps) | 1.02 A |