
| : | SC32S-12.5PF20PPM |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | Seiko Instruments, Inc. |
| : | CRYSTAL 32.7680 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 101348 |
| : | 1 |
1
$0.6700
$0.6700
10
$0.5600
$5.6000
50
$0.5000
$25.0000
100
$0.4400
$44.0000
500
$0.4200
$210.0000
1000
$0.3600
$360.0000
3000
$0.3300
$990.0000
6000
$0.3200
$1,920.0000
15000
$0.3100
$4,650.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Seiko Instruments, Inc. |
| Series | SC32S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Frequency | 32.768 kHz |