
| : | SDS065J008C3-ISATH |
|---|---|
| : | Single Diodes |
| : | Luminus Devices |
| : | DIODE 650V-8A T |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$2.9400
$2.9400
10
$2.4400
$24.4000
100
$1.9500
$195.0000
500
$1.6500
$825.0000
1000
$1.4000
$1,400.0000
2000
$1.3300
$2,660.0000
5000
$1.2800
$6,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Luminus Devices |
| Series | Sanan TO220 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Capacitance @ Vr, F | 395pF @ 0V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 25A |
| Supplier Device Package | TO-220-2L |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 8 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 24 µA @ 650 V |