
| : | SLS120J100A-ISBTH |
|---|---|
| : | Diode Arrays |
| : | Luminus Devices |
| : | DIODE MODULE 12 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$68.8100
$68.8100
10
$62.5500
$625.5000
100
$56.3000
$5,630.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Luminus Devices |
| Series | Sanan SOT |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100A |
| Supplier Device Package | SOT-227 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.4 V @ 100 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300 µA @ 1.2 kV |