
| : | SM141K09LS |
|---|---|
| : | Solar Cells |
| : | ANYSOLAR |
| : | MONOCRYSTALLINE |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$8.6700
$8.6700
10
$7.3500
$73.5000
50
$6.5400
$327.0000
100
$6.2400
$624.0000
250
$5.8500
$1,462.5000
500
$5.5500
$2,775.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ANYSOLAR |
| Series | IXOLAR™ |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cells |
| Size / Dimension | 2.480" L x 0.906" W x 0.083" H (63.00mm x 23.00mm x 2.10mm) |
| Type | Monocrystalline |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage @ Pmpp | 5.02 V |
| Current @ Pmpp | 55.1 mA |
| Voltage - Open Circuit | 6.22 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 58.6 mA |
| Power (Watts) - Max | 277 mW |