
| : | STM32WL33CCV6TR |
|---|---|
| : | RF Transceiver ICs |
| : | STMicroelectronics |
| : | VFQFPN 6X6X0.9 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
3000
$3.2500
$9,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Sensitivity | -132dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 413MHz ~ 479MHz, 826MHz ~ 958MHz |
| Memory Size | 256kB Flash, 32kB SRAM |
| Type | TxRx + MCU |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Power - Output | 20dBm |
| Protocol | KNX, LPWAN, Sigfox, Zigbee® |
| Current - Receiving | 4mA |
| Data Rate (Max) | 600kbps |
| Current - Transmitting | 10mA ~ 80mA |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (6x6) |
| GPIO | 32 |
| Modulation | 2-FSK, 2-GFSK, 4-FSK, 4-GFSK, ASK, DBPSK, DSSS, OOK |
| RF Family/Standard | 802.15.4 |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, I2S, IrDA, JTAG, PCM, PWM, SPI, UART, USART |