
| : | TCOB1E156M8R-HB1 |
|---|---|
| : | Tantalum - Polymer Capacitors |
| : | KYOCERA AVX |
| : | B- CASE / 156- |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2100 |
| : | 1 |
1
$1.0900
$1.0900
10
$0.8200
$8.2000
50
$0.7500
$37.5000
100
$0.6100
$61.0000
500
$0.4900
$245.0000
1000
$0.4300
$430.0000
2000
$0.4000
$800.0000
4000
$0.3900
$1,560.0000
10000
$0.3700
$3,700.0000
14000
$0.3700
$5,180.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TCO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Manufacturer Size Code | B |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Capacitance | 15 µF |
| Voltage - Rated | 25 V |